خرید آجر سفال

آجر سفال
  • آجر سفال تیغه 10: 

ابعاد: 

طول 19 

عرض 8 

ارتفاع 18

  • آجر سفال تیغه 15: 

ابعاد: 

طول 19 

عرض 12.5

ارتفاع 18

آجر سفال چیست؟

آجر سفال یا بلوک سفالی یکی از ابداعات بسیار مفید انسان در حوزه ی مصالح ساختمانی است. این آجر از نظر هندسی شکل مکعبی دارد که در میان آن سوراخ هایی قرار دارد. همین دلیل باعث شده که در برخی مناطق آجر سفال را به آجر سوراخ دار نیز بشناسند. این آجر بیشتر برای تیغه کشی و دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بسیاری از افراد نیز آن را تیغه سفالی می نامند. آجر سفال یا بلوک سفالی از نظر تاریخی بسیار غنی است و چند هزار سال پیش ابتدا در هند تولید شد. این آجر در ایران در ابتدا در اطراف کاشان تولید شده و برای ساخت کنازل استفاده شد. مهد تولید آجر سفال، اصفهان است. اصفهان و منطقه ی برخوار خاک بسیار مناسبی برای تولید آجرسفال دارند.  آجر فرجیان نیز در اصفهان و در منطقه ی گز برخوار واقع شده است. 

آجر سفال اصفهان:

همانطور که گفته شد، اصفهان مهد تولید آجر است. آجر سفال اصفهان بدلیل خاک مناسبی که دارد، دارای کیفیت بالایی است. ناخالصی های خاک بسیار کم بوده و باعث می شود آجر سفال خروجی بسیار مرغوب باشد. روزانه چند صد تن آجرسفال در کوره های آجرپزی اصفهان تولید و به تمام نقاط ایران ارسال می گردد. آجرسفال اصفهان حتی فراتر از مرزها نیز رفته و به کشورهای حاشیه ی خلیج فارس صادر شده است. کیفیت و قیمت آجرسفال اصفهان باعث شده است که از تمام نقاط ایران تقاضا برای خرید آجرسفال اصفهان زیاد باشد. 

ابعاد آجر سفال

آجر سفال در ابعاد متفاوتی تولید می شوند. بلوک های سفالی در جای جای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و هریک از آن ها کاربردهای مخصوص به خود را دارند. تیغه ی سفال 10 و 15 از پرکاربردترین های آجر سفال است. از آجر سفال تیغه 15 بیشتر برای دیوار کشی های خارجی استفاده می شود. آجر سفال 10 نیز برای تقسیم فضا در داخل ساختمان به کار گرقته می شود. برای مثال در داخل ساختمان برای جداسازی فضای اتاق ها از آجر سفال 10 استفاده می کنند. این آجر ها به آجر سفال 15*20 و 10*20 نیز معروف هستند. از ابعاد دیگر آجر سفال می توان به آجر سفال تیغه 7 و 8 و 12 نیز اشاره کرد که هریک در قسمتهایی از ساختمان استفاده می شوند. 

قیمت آجر سفال اصفهان:

قیمت آجر سفال اصفهان به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد. نوع و روش پخت آجر یکی از این آیتم ها است. روش پخت آجر در کیفیت نهایی آن بسیار تاثیرگذار است و بنابراین باعث تفاوت قیمت آن نیز می شود. قیمت آجر سفال از جهات مختلف برای پیمانکاران و ساختمان سازان اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اینکه آجر سفال 10 و 15 یکی از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی می باشد، بنابراین قیمت این آجر نقش تعیین کننده ای در قیمت تمام شده ی ساختمان دارد. بنابراین قیمت آجر سفال بسته به کیفیت، ابعاد و نوع آن متفاوت است و می توان برای آن رنج قیمتی ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان را برای هر قالب در نظر گرفت. اگر قصد خرید آجر سفال را دارید، جهت استعلام دقیق قیمت آجر سفال، با شماره های ما تماس بگیرید. کمترین قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان و قیمت آجر سفال 10*20 اصفهان را از آجر فرجیان بخواهید.

بارگیری آجر سفال:

بارگیری آجر سفال توسط مجموعه ی فرجیان انجام می گیرد. شما بعد از تماس با ما و اعلام محل ساختمان، قیمت نهایی پروژه را دریافت کنید. جهت خرید آجرسفال مورد نظر از سفارش تا بارگیری و تحویل در محل را میتوانید در عرض چند دقیقه، با تماس ثبت کنید. 

انواع آجر سفال:

آجر سفال همانطور که گفته شد انواع متفاوتی دارد. آجر سفال را از نظر ابعاد، جذب آب، کیفیت و موارد دیگر می توان به دسته بندی های متفاوتی تبدیل کرد. ابعاد بلوک سفالی عبارت است از تیغه 10، تیغه 15 که پر کاربرد ترین آن ها هستند. همچنین تیغه 7،8،12 نیز در بازار موجود است. از نظر کیفیت آجر سفال درجه1، درجه 2 و 3 در بازار وجود دارند. این درجه بندی بستگی به نوع پخت آجر و همچنین نوع خاک دارد. از نظر جذب آب، آجر های درجه 1، کمتر از 10 درصد جذب آب دارند. درجه ی 2 بین 12 تا 15 درصد و درجه ی 3 بیش از 15 درصد آب را به خود جذب می کنند.

کاربرد آجر سفال:

آجر سفال انواع و ابعاد متفاوتی دارد. این آجر در مقایسه با دیگر آجر ها مانند آجر لفتون ده سوراخ استفاده ی بیشتری در ساختمان دارد. اما پرفروش ترین و کاربردی ترین آن ها، آجر سفال 10 و 15 می باشد. آجر سفال 10 معمولا در تیغه های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. سفال 15 بیشتر در دیواره های خارجی ساختمان استفاده می گردد. در حالت کلی به تعدادی از کاربردهای فراروان آجرسفال اشاره خواهیم کرد: 

۱- ساخت دیوارهای خانه: از جمله کاربردهای اصلی آجر سفال، ساخت دیوارهای خانه می‌باشد. این نوع آجر، در ساختمان‌های از قبیل خانه، آپارتمان، مدرسه، بیمارستان و … به کار می‌رود.

۲- ساخت دیوارهای حائل: آجر سفال در ساخت دیوارهای حائل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع دیوارها معمولاً در محیط‌های بیرونی و در فضاهای باز ایجاد می‌شوند.

۳- ساخت دروازه‌ها و پنجره‌ها: آجر سفال در ساخت دروازه‌ها و پنجره‌های خانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴- ساخت انواع معماری: آجر سفال در ساخت انواع معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در ساخت برج‌ها، قصرها، خانه‌های تاریخی، کلیساها و مساجد، از آجر سفال استفاده می‌شود.

مزایای آجر سفال:

مزایای آجر سفال بسیار زیادند که همین امر باعث محبوبیت آن شده است. در این بین آجر سفال اصفهان بدلایل گفته شده محبوبیت های بیشتری نیز دارد. اگر قیمت آجر سفال را که یکی از مزایای مهم بلوک سفالی است کنار بگذاریم، مزایای دیگر آن عبارتند از : 

  1. پایداری و مقاومت بالا: آجر سفال به دلیل داشتن ساختار چندلایه و پرتوان، دارای مقاومت و پایداری بسیار بالایی است و می‌تواند در مقابل نیروهای فشاری، خمشی و حتی زلزله مقاومت کند.

  2. عایق حرارتی و صوتی: بلوک سفال دیواری به دلیل داشتن بافت باز و متخلخل(سوراخ)، به خوبی عایق حرارتی و صوتی عمل می‌کند و می‌تواند به کاهش هزینه‌های انرژی در ساختمان‌ها کمک کند.

  3. قابلیت اجرا و انعطاف پذیری: آجر سفال به راحتی قابل اجرا است و به دلیل شکل‌پذیری و انعطاف پذیری بالا، می‌تواند در طراحی‌های مختلفی به کار رود.

  4. مقاومت در برابر حریق: آجر سفال اصفهان به دلیل عدم قابلیت اشتعال و مقاومت در برابر حریق، امنیت بیشتری را در مقابل آتش سوزی برای ساختمان فراهم می‌کند.

نام های دیگر آجر سفال :

آجر سفالی در مناطق مختلف به نام های دیگری نیز شناخته می شود. با توجه به استفاده ی آن در دیواره های ساختمان به آن بلوک سفالی دیواری نیز می گویند. در آجر سفال سوراخ هایی وجود دارد به همین دلیل به آن آجر سوراخدار نیز گفته می شود. تیغه سفالی و بلوک سفالی نیز از نام های دیگر این آجر پر طرفدار است. 

قیمت آجر تماس